Zadzwoń: |
+48 12 634 23 84 |
+48 533 833 863 |
Blog
Poświadczenie notarialne to kluczowy element wielu transakcji prawnych, zapewniający autentyczność dokumentów i ochronę praw stron. W codziennym życiu często korzysta się z takich usług notariusza, zwłaszcza przy dokumentach prawnych. O jakich mowa? W niniejszym artykule odpowiadamy na to pytanie. Zapraszamy do lektury.
Sporządzenie testamentu jest ważnym krokiem w życiu każdej osoby, która chce zadbać o swoje majątkowe sprawy po śmierci. Aby uniknąć błędów i nieporozumień, warto zastanowić się nad testamentem notarialnym. W poniższym artykule przedstawiamy, jak uniknąć błędów w sporządzaniu testamentu oraz jakie korzyści niesie za sobą właśnie ta forma testamentu.
Powodów do odrzucenia spadku może być wiele, nie każdy jednak wie, jak wygląda ta praktyka w rzeczywistości. O tym, kiedy najczęściej korzysta się z takiej możliwości oraz jakich formalności trzeba dopełnić, by doszło do odrzucenia spadku po zmarłym, piszemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!
W życiu każdego zdarzają się sytuacje, w których nie można osobiście uczestniczyć w ważnych czynnościach prawnych. W takich przypadkach przychodzi z pomocą pełnomocnictwo notarialne, które umożliwia ustanowienie pełnomocnika, reprezentującego interesy konkretnej osoby. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, wyjaśniając istotę pełnomocnictwa notarialnego, jego rodzaje oraz sposób jego udzielenia i odwołania.
W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym musi zmierzyć się z kwestią dziedziczenia. W takich sytuacjach często pojawiają się pytania dotyczące różnic pomiędzy spadkiem a zachowkiem. I choć oba pojęcia dotyczą udziału w spadku, zdecydowanie różni je to, komu przysługują oraz w jaki sposób można się o nie ubiegać. Chcesz poznać te różnice? Przeczytasz o nich w niniejszym artykule.
Notariusze to prawnicy, którzy mają szczególne kompetencje w zakresie przygotowywania i uwierzytelniania dokumentów. W Polsce czynności notarialne są wykonywane przez notariuszy, którzy działają na podstawie ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie.
Strona 1 z 4
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł